בית אבות לעצמאים
ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

בית אבות לעצמאים – המקום המתאים למבוגרים פעילים

הורים מבוגרים שכבר מתקרבים לגילאים של 70 או 80, לעיתים מפתיעים את הילדים שלהם ודווקא בגילאים האלו – מתחילים להיות פעילים יותר ולרצות להעשיר את חיי החברה שלהם. העצמאות והתפקוד המלא, עלולים להיות בעוכריהם כאשר המעגל החברתי שלהם מצטמצם והם אינם מצליחים לפגוש חברים בגילם, בייחוד כאשר מדובר באלמנה או אלמן שחיים לבד ללא בני זוג. בית אבות לעצמאים זהו פתרון נפלא עבור אנשים כאלה. אותם קשישים יכולים לעבור לגור בדיור מוגן, בשכנות לאנשים כמותם הזקוקים לחברה ומקבלים שירותים נדרשים של רפואה, במקביל לפעילויות מעשירות בשעות הפנאי.

מה זה בית אבות לעצמאים ולמי הוא מיועד?

המשמעות של מגורים בתוך בית אבות לעצמאים היא שמצד אחד, האדם עדיין מקבל יחידת דיור משלו וממשיך לחיות בעצמאות ופרטיות מלאה. מצד שני, הוא מקבל את התמיכה הנדרשת עבורו, כלומר מענה רפואי לבעיות שצצות מפעם לפעם וכן יכול להשתתף בפעילויות תרבות שונות המתקיימות במקום. המעטפת הזו מעניקה לקשיש תחושה שדואגים לו ורוצים בטובתו, הוא מתגורר בדיור מוגן, בשכנות לאנשים בגילו ויכול להתרועע עמם. מצד שני, הוא אינו צריך להתרוצץ בין רופאים כאשר כואב לו משהו ובנוסף אינו חייב להתבודד אם הוא במצב רוח רע – אלא לנסות ולהשתלב בחיי החברה העשירים, אשר ניתנים במקום המגורים שלו ממש.

מתי כדאי לעבור לדיור מוגן?

אם אתם ילדים להורים מבוגרים, חשוב שתהיו "עם היד על הדופק" ותבדקו אחת לזמן מה האם הם עדיין מתפקדים בצורה תקינה, בכל מיני היבטים של חייהם לרבות בדיקת מצבם הנפשי. חשוב לדובב את האדם המבוגר, גם אם הוא מתפקד כראוי ומצליח לבצע פעולות יום יומיות כמו קניות, הליכה לקופת חולים וכל מה שהוא צריך, כביכול. לעיתים השיחה המעמיקה יותר, תעלה בעיות שונות שכלל לא ידעתם על קיומן. הפתרון יכול להיות, פעמים רבות, פשוט לעבור לגור במקום אחר – וליהנות מחברת בני אדם באופן שוטף. דיור מוגן הוא מקום מצוין עבור מי שהגיע לגיל השלישי אך הוא איננו סיעודי, מדובר בפתרון ביניים שיכול להעלות באופן משמעותי את רמת החיים של אותם הקשישים.