סריקה לפי ברקוד – מה זה ולמה צריך ברקוד?

על גבי כל מוצר, בין אם מדובר במכשיר טכנולוגי, מוצר מזון או כלי לבית, אנחנו יכולים למצוא מדבקה קטנה ועליה מספרים או צורה מסוימת. מדובר בברקוד, אותו אפשר לסרוק, באמצעות מכשיר סריקה וכיום גם באמצעות מכשירי סלולר.

סריקת ברקוד מאפשרת לבעלי העסק ולעובדים בו, לאתר את המוצר ברשימות הממוחשבות, לספק את המידע הרלוונטי עליו וכן לבצע את הרכישה, אחרי שהלקוח משלם על המוצר.

לעומת זאת, אנשים פרטיים יכולים להשתמש בסריקת ברקוד, באמצעות אפליקציה מתאימה בסלולר, וזה יאפשר להם לראות תמונות, לקרוא טקסטים, לקבל לינק לקישור ובמקרים רבים אפילו עושים שימוש בברקוד בתוך כרטיס או הזמנה לאירוע. כך נהוג למשל, במקרים של כרטיסים להופעות, כרטיסים לטיסות, הזמנות למסיבות ועוד.

סריקה לפי ברקוד מתבצעת באופן הבא. אנחנו מניחים את הברקוד על גבי המוצר, ואז הסורק אשר מחובר אל המחשב, יכול להעביר את המידע שיש בברקוד אל המסך. זה נכון גם לגבי מכשיר סלולר, שסורק את הברקוד ומעביר את המידע אל המכשיר ומשדר אותו.

למה צריך ברקוד?

התשובה לשאלה למה צריך ברקוד, מתחלקת לשני חלקים. החלק הראשון מתייחס לשיטת הרישום של המוצרים. ברגע שרושמים ברקוד על מוצר, למעשה מכניסים אותו למערכת וכך אפשר ללמוד עליו, לקבל את כל המידע הרלוונטי אודות המוצר.

החלק השני מתייחס לעובדה, שבעזרת הברקוד, אפשר לייצר תהליך עבודה מסודר, מאורגן, בין אם אנחנו עובדים בעסק ובין אם אנחנו אנשים פרטיים. זה מאפשר לנו לקבל הרבה מידע בצורה נוחה ובאופן מסודר על פי סוג המוצר וכל על פי הברקוד עצמו. בצורה כזו, רק מי שיש לו את הברקוד יכול לקבל את המידע שנמצא בתוכו.

לקבלת סיוע מקצועי פנו אלינו עוד היום – חניבעל מערכות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל מה שחשוב לדעת על הדפסת אב טיפוס
אב טיפוס הוא תהליך של יצירת מודל או דגם של מוצר או שירות כדי לבדוק את היתכנותם, השימושיות והעיצוב שלו....
קרא עוד »
ינו 24, 2023
חותמת כיס – החותמת שתספק את החותם האישי שלנו
בכל עסקה שאנחנו עושים, על כל מסמך שאנחנו חותמים, בכל מכירה שאנחנו מבצעים, עלינו לספק חותם אישי רשמי...
קרא עוד »
אוג 27, 2020
מה זה עיצוב גרפי?
בשביל להבין מה זה עיצוב גרפי כל מה שאנחנו צריכים הוא להסתכל סביבנו. אנו פותחים את העיתון ורואים מוצר...
קרא עוד »
נוב 19, 2018