ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

סריקה לפי ברקוד – מה זה ולמה צריך ברקוד?

על גבי כל מוצר, בין אם מדובר במכשיר טכנולוגי, מוצר מזון או כלי לבית, אנחנו יכולים למצוא מדבקה קטנה ועליה מספרים או צורה מסוימת. מדובר בברקוד, אותו אפשר לסרוק, באמצעות מכשיר סריקה וכיום גם באמצעות מכשירי סלולר.

סריקת ברקוד מאפשרת לבעלי העסק ולעובדים בו, לאתר את המוצר ברשימות הממוחשבות, לספק את המידע הרלוונטי עליו וכן לבצע את הרכישה, אחרי שהלקוח משלם על המוצר.

לעומת זאת, אנשים פרטיים יכולים להשתמש בסריקת ברקוד, באמצעות אפליקציה מתאימה בסלולר, וזה יאפשר להם לראות תמונות, לקרוא טקסטים, לקבל לינק לקישור ובמקרים רבים אפילו עושים שימוש בברקוד בתוך כרטיס או הזמנה לאירוע. כך נהוג למשל, במקרים של כרטיסים להופעות, כרטיסים לטיסות, הזמנות למסיבות ועוד.

סריקה לפי ברקוד מתבצעת באופן הבא. אנחנו מניחים את הברקוד על גבי המוצר, ואז הסורק אשר מחובר אל המחשב, יכול להעביר את המידע שיש בברקוד אל המסך. זה נכון גם לגבי מכשיר סלולר, שסורק את הברקוד ומעביר את המידע אל המכשיר ומשדר אותו.

למה צריך ברקוד?

התשובה לשאלה למה צריך ברקוד, מתחלקת לשני חלקים. החלק הראשון מתייחס לשיטת הרישום של המוצרים. ברגע שרושמים ברקוד על מוצר, למעשה מכניסים אותו למערכת וכך אפשר ללמוד עליו, לקבל את כל המידע הרלוונטי אודות המוצר.

החלק השני מתייחס לעובדה, שבעזרת הברקוד, אפשר לייצר תהליך עבודה מסודר, מאורגן, בין אם אנחנו עובדים בעסק ובין אם אנחנו אנשים פרטיים. זה מאפשר לנו לקבל הרבה מידע בצורה נוחה ובאופן מסודר על פי סוג המוצר וכל על פי הברקוד עצמו. בצורה כזו, רק מי שיש לו את הברקוד יכול לקבל את המידע שנמצא בתוכו.

לקבלת סיוע מקצועי פנו אלינו עוד היום – חניבעל מערכות.