תוכנת CRM
ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

תוכנת CRM – לעסקים יעילים

כל עסק כיום, בין אם מדובר בעסק גדול ובין אם מדובר בעסק קטן, חייב להיעזר במערכת CRM מתוחכמת לצורך ניהול טוב ויעיל של הלקוחות שלו. מטרתה של מערכת זאת היא לבצע ניהול שייתן מענה איכותי ללקוח ויסייע לעסק להגדיל את רווחיו ועל כן, היא רלוונטית מאוד הן עבור עסקים גדולים שיש להם לא מעט לקוחות והן עבור עסקים קטנים שיש להם פחות לקוח. חשוב לזכור שלקוחות מצפים כיום שהעסק אשר נותן להם שירות יעשה זאת באופן מידי ועל כן, הבחירה במערכת זאת מאפשרת לעסק להעניק פתרונות CRM לכל לקוח את מה שהוא צריך באופן מידי ובכך לענות על הציפיות שלו מהעסק.

מהי מערכת CRM?

מערכת CRM היא בעצם מערכת לניהול קשרי לקוחות בצורה מתקדמת. מערכת מעין זו הן עבור עסקים קטנים והן עבור עסקים גדולים אמורה לספק לבעל עסק את כל המידע אודות הלקוחות של העסק ואופן יצירת הקשר עימם. כך שכאשר בעל העסק מעוניין לברר אודות רכישה כלשהי שבוצעה על ידי לקוח, אודות לקוח כלשהו ועוד, כל שעליו לעשות זה פשוט לפנות למערכת ולקבל את כל המידע הנחוץ לו בצורה היעילה, הקלה והנוחה ביותר. חשוב כמובן לבחור את המערכת המתאימה ביותר לצרכי העסק ולהטמיע אותה בעסק בצורה הטובה ביותר.

מה צריכה לכלול מערכת CRM לעסק?

מערכת CRM חייבת לכלול את המרכיבים הבאים: ראשית כך, המערכת צריכה לקלוט לידים שמגיעים מקמפיינים של העסק על מנת שבעל העסק יוכל להעביר את הלידים לטיפול של אנשי המכירות של העסק. שנית, המערכת צריכה לנהל את היומנים ואת המשימות של העסק בצורה נכונה על מנת לאפשר לבעל העסק לבחון בצורה טובה את כל מה שהולך בעסק מכל הבחינות, ראו דוגמא כאן. כמו כן, המערכת צריכה להכיל בה ניהול מוקדי מכירות בצורה יעילה ולא פעם כדאי שהיא תכיל גם תוכנה להנהלת חשבונות.