קניין רו
ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

הוצאת דיבה/עורך דין דיבה – כיצד בוחרים את האיש הנכון?

כשאנחנו מתמודדים עם סיטואציה של הוצאת דיבה, קרי, מצב בו אדם מסוים הוציא דיבתנו רע וברצוננו לתבוע אותו על כך בבית משפט, הרי שעלינו לשכור עורך דין שידע לייצג את האינטרס שלנו בצורה הטובה ביותר.

המשמעות של הוצאת דיבה, כפי שאנחנו יודעים, זה מצב בו אדם מסוים מפרסם עלינו דברים לא נכונים, לא מבוססים, דברים שיכולים לגרום לנו נזק, בין אם הוא אישי, ציבורי, כלכלי, נפשי או אחר. הפרסום יכול להתבצע בפלטפורמות שונות, בין אם זה באינטרנט ובין אם זה בתקשורת הכתובה או האלקטרונית, וכן בספרים ובפרסומים אחרים.

על פי עו"ד אהוד פאי, כשאנחנו פונים לבית המשפט, יהיו לנו מספר דרישות בדרך כלל. ראשית, שהפרסום יוסר, במידה וזה אפשרי. שנית, שהמפרסם יתנצל בפנינו באופן שישתווה או יענה בצורה כזו או אחרת למימדי הפרסום, שלישית, בדרך כלל אנחנו נספק גם דרישה לפיצוי, בין אם זה על נזק שנגרם לנו או עוגמת נפש עקב הפרסום. לשם כל זה, אנחנו נפנה אל עורך דין שידע לייצג אותנו ולעמוד על הדרישות שלנו בבית המשפט.

כיצד אנחנו בוחרים עורך דין בצורה נכונה

הדבר הראשון שנבחן, זו מידת הניסיון שיש לו. אנחנו צריכים לעבוד עם עורך דין שיש לו ניסיון רב בתחום של משפטי דיבה ולשון הרע. אנחנו צריכים לבחור עורך דין שנוכל לסמוך עליו, שידע לייצג אותנו בצורה טובה ולשמור על האינטרסים שלנו.

הדבר השני שנבחן הוא, עד כמה הוא זמין לייצג אותנו, כך שנוכל לבצע את כל התהליך באופן מהיר ככל שניתן. אפשר גם שהוא יוביל אותנו לתהליך קדם משפטי, כך שלא נצטרך כלל להגיע לדיון משפטי כזה או אחר.

קראו גם על: תביעות קטנות

מאמר זה מהווה תוכן פרסומי. אין באמור בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי'