פינוי סוללות – מה עושים עם סוללות ישנות

השלכה נכונה של סוללות ישנות חשובה הן מסיבות סביבתיות והן מסיבות בטיחותיות, שכן סוגים רבים של סוללות מכילים חומרים מסוכנים שעלולים להזיק לסביבה ולבריאות האדם אם לא מטפלים בהם נכון. 

בעת השלכת סוללות, חיוני לעקוב אחר התקנות וההנחיות המקומיות שלך, מכיוון ששיטות ההשלכה עשויות להשתנות לפי אזור. הימנע מזריקת סוללות לפחי אשפה רגילים, מכיוון שהדבר עלול להוביל לזיהום סביבתי. סילוק נכון לא רק מסייע בהגנה על הסביבה, אלא גם מבטיח טיפול בטוח בחומרים שעלולים להיות מסוכנים.

מה אפשר לעשות עם סוללות ישנות?

מיחזור: בכל הנוגע לפינוי של סוללות, מיחזור הוא הדרך הידידותית ביותר לסביבה להשליך את רוב סוגי הסוללות. לקהילות רבות יש תוכניות מיחזור סוללות או מקומות להורדה. כמה סוגי סוללות נפוצים שניתן למחזר כוללים סוללות אלקליין, ניקל-קדמיום (Ni-Cd), ניקל-מתכת הידריד (Ni-MH) וסוללות ליתיום-יון (Li-ion) נטענות. הקפד לבדוק עם מרכז המחזור או העירייה המקומית שלך לקבלת הנחיות ומיקומים ספציפיים.

סוללות אלקליין לשימוש חד פעמי: סוללות אלקליין, כגון סוללות AA ו-AAA, מזיקות פחות מסוגים אחרים ולעיתים קרובות ניתן להשליך אותן עם האשפה הביתית הרגילה באזורים רבים. עם זאת, אזורים מסוימים עדיין מעודדים מיחזור או סילוקם כפסולת מסוכנת. בדוק את התקנות המקומיות שלך.

סוללות עופרת-חומצה: אלו נמצאות בדרך כלל במצברים לרכב ולעולם אין להשליך אותם לפח. רוב חנויות הרכב או מרכזי המחזור מקבלים סוללות עופרת למחזור.

סוללות תאי כפתור: סוללות קטנות אלה משמשות לעתים קרובות בשעונים, מכשירי שמיעה וחלק מהמכשירים האלקטרוניים. הם עשויים להכיל חומרים רעילים כמו כספית, ולכן יש למחזר אותם או להשליך אותם כפסולת מסוכנת. קמעונאים מסוימים עשויים לקבל אותם למיחזור.

סוללות ליתיום: סוללות ליתיום נמצאות בשימוש נפוץ במוצרי אלקטרוניקה ניידים, מחשבים ניידים וסמארטפונים. מרכזי מיחזור רבים מקבלים אותם, וכמה קמעונאי אלקטרוניקה מציעים תוכניות מיחזור עבור סוללות ליתיום.

לפרטים היכנסו לכתובת: https://greensystem.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס לפיתוח אפליקציות
שימוש באפליקציה למשימה כלשהי יכול להיות דרך מצוינת לבצע את העבודה במהירות ובקלות. אבל מהי אפליקציה?...
קרא עוד »
דצמ 27, 2022
קידום בגוגל – חשיבותו של מחקר מתחרים
חושבים על אופציה של קידום בגוגל ותהיו מעוניינים להבטיח שתוכלו להשיג תוצאות משמעותיות בעבור האתר...
קרא עוד »
נוב 23, 2018
משחקים באתר – 7XL בביטחון בראש שקט
אם אתם רוצים לשחק פוקר אונליין, זה כמובן יהיה חשוב ביותר שתבחרו בפלטפורמה מעולה שאתם יכולים להיות...
קרא עוד »
יול 07, 2022