פינוי סוללות – מה עושים עם סוללות ישנות

השלכה נכונה של סוללות ישנות חשובה הן מסיבות סביבתיות והן מסיבות בטיחותיות, שכן סוגים רבים של סוללות מכילים חומרים מסוכנים שעלולים להזיק לסביבה ולבריאות האדם אם לא מטפלים בהם נכון. 

בעת השלכת סוללות, חיוני לעקוב אחר התקנות וההנחיות המקומיות שלך, מכיוון ששיטות ההשלכה עשויות להשתנות לפי אזור. הימנע מזריקת סוללות לפחי אשפה רגילים, מכיוון שהדבר עלול להוביל לזיהום סביבתי. סילוק נכון לא רק מסייע בהגנה על הסביבה, אלא גם מבטיח טיפול בטוח בחומרים שעלולים להיות מסוכנים.

מה אפשר לעשות עם סוללות ישנות?

מיחזור: בכל הנוגע לפינוי של סוללות, מיחזור הוא הדרך הידידותית ביותר לסביבה להשליך את רוב סוגי הסוללות. לקהילות רבות יש תוכניות מיחזור סוללות או מקומות להורדה. כמה סוגי סוללות נפוצים שניתן למחזר כוללים סוללות אלקליין, ניקל-קדמיום (Ni-Cd), ניקל-מתכת הידריד (Ni-MH) וסוללות ליתיום-יון (Li-ion) נטענות. הקפד לבדוק עם מרכז המחזור או העירייה המקומית שלך לקבלת הנחיות ומיקומים ספציפיים.

סוללות אלקליין לשימוש חד פעמי: סוללות אלקליין, כגון סוללות AA ו-AAA, מזיקות פחות מסוגים אחרים ולעיתים קרובות ניתן להשליך אותן עם האשפה הביתית הרגילה באזורים רבים. עם זאת, אזורים מסוימים עדיין מעודדים מיחזור או סילוקם כפסולת מסוכנת. בדוק את התקנות המקומיות שלך.

סוללות עופרת-חומצה: אלו נמצאות בדרך כלל במצברים לרכב ולעולם אין להשליך אותם לפח. רוב חנויות הרכב או מרכזי המחזור מקבלים סוללות עופרת למחזור.

סוללות תאי כפתור: סוללות קטנות אלה משמשות לעתים קרובות בשעונים, מכשירי שמיעה וחלק מהמכשירים האלקטרוניים. הם עשויים להכיל חומרים רעילים כמו כספית, ולכן יש למחזר אותם או להשליך אותם כפסולת מסוכנת. קמעונאים מסוימים עשויים לקבל אותם למיחזור.

סוללות ליתיום: סוללות ליתיום נמצאות בשימוש נפוץ במוצרי אלקטרוניקה ניידים, מחשבים ניידים וסמארטפונים. מרכזי מיחזור רבים מקבלים אותם, וכמה קמעונאי אלקטרוניקה מציעים תוכניות מיחזור עבור סוללות ליתיום.

לפרטים היכנסו לכתובת: https://greensystem.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קידום חנות באינטרנט – כמה תוכלו להרוויח ממנה
בשנים האחרונות ניתן לראות שאנשים רבים עושים את הקניות שלהם בחנויות מקוונות באינטרנט. במאמר זה ...
קרא עוד »
אפר 30, 2022
קורס הקמת נכס דיגיטלי
הקורס מכסה את היסודות של יצירת נכס דיגיטלי, כגון יצירות אמנות, סרטונים ומדיה דיגיטלית אחרת. זה גם מכסה...
קרא עוד »
נוב 12, 2022
מומחה קידום אתרים
היום כבר כמעט ולא ניתן למצוא בעלי עסקים, שאינם מחזיקים באתר אינטרנט מקצועי ואיכותי. מדובר על כרטיס...
קרא עוד »
פבר 21, 2021