הזנת תוכן לחנויות אינטרנטיות
ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

הזנת תוכן לחנויות אינטרנטיות – למה צריך לשים לב?

אחד הכלים החשובים ביותר שעומדים לרשות בתי עסק בתחומים שונים, הן חנויות אינטרנטיות. מדובר על כלי ששום בית עסק אשר מבקש לשווק מוצרים מטעמו, יכול לוותר עליו. דרך החנות הוא יכול להציע את המוצרים והשירותים שלו לקהל הרחב, בין אם מדובר בקהל גולשים מקומי ובין אם מדובר בקהל גולשים בינלאומי. 

על מנת שבעל עסק יוכל ליהנות מאופציה זו, עליו לבנות חנות אינטרנטית איכותית, יעילה ונוחה שמספקת חווית גלישה לגולשים, וכן עליו לתחזק את החנות. כלומר, הוא צריך לבצע פעולות ניהול אתרים כמו לעדכן את המידע שמופיע בחנות, הן לגבי מוצרים חדשים, הן לגבי פריטי מידע, מאמרים מקצועיים, תמונות ועוד. לשם כך הוא צריך שהמערכת תהיה מסוגלת להכיל חומר חדש, לשכור גורם מקצועי שיכתוב את התכנים, במידה והוא או מישהו מטעמו לא עושים זאת, וכן הוא צריך למצוא גורם מקצועי שיזין את החומר אל תוך האתר. 

איך מבצעים הזנת תוכן בצורה נכונה?

שירותי הזנת תוכן בחנות אינטרנטית מתבצעים באופן הבא. ראשית, לוקחים את כל הנתונים ומוודאים שהם אכן רלוונטיים, משמעותיים והגולשים ימצאו בהם עניין וצורך. 

שנית, יש לדאוג שהחומר יוזן באופן כזה שהפרטים יופיעו במקומות הנכונים. בדרך כלל הפרטים יכללו מידע טכני על המוצר, הסבר, דוגמאות, ורצוי שהוא יכלול גם חומר שיווקי, קריאה לפעולה בשביל שהגולשים ירכשו אותו. אפשר גם שהתוכן יציע מוצרים דומים, אחרים, או מוצרים משלימים.  

חשוב לציין עוד שהזנת תוכן לחנות אינטרנט איננה כוללת רק תכנים מילוליים, טקסטואליים. היא כוללת גם תמונות של המוצר, בין אם זו תמונה אחת ובין אם מדובר בשלל תמונות מזוויות שונות. לעיתים לצד התמונה, יופיעו גם סרטונים שיציגו כיצד המוצר עובד ואיך משתמשים בו.