ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

סיבים אופטים – למה הם משמשים?

כבלי סיבים אופטים משמשים להעברת נתונים ואותות קול. הם משמשים גם בבניית מבנים ובייצור של כבלים סיבים אופטיים. השימוש בכבלים בסיבים אופטיים נמצא בעלייה מאז הוצגו לראשונה בתחילת המאה ה-19. הטכנולוגיה הופכת פופולרית יותר ונפוצה יותר מכיוון שהיא משמשת להעברת נתונים למרחקים ארוכים במהירות גבוהה. ניתן למצוא כבלים סיבים אופטיים גם ביישומים תת-מימיים, מכיוון שהם אינם דורשים חשמל כדי לתפקד.

לכבלי סיבים אופטים יש מגוון שימושים, אך הם נמצאים בשימוש הנפוץ ביותר בתעשיות טלקומוניקציה ובנייה מכיוון שהם יכולים להעביר נתונים במהירות גבוהה למרחקים ארוכים מבלי להסתמך על חשמל או גלי רדיו.

סיבים אופטים – הסבר עליהם

כבלים סיבים אופטיים הם סוג של סיב אופטי המשדר אותות נתונים על ידי פולסי אור ולא חשמל. הם משמשים לתקשורת, רשתות מחשבים ושירותי אינטרנט בפס רחב במדינות רבות. הכבל הסיב האופטי המעשי הראשון הודגם על ידי צ'ארלס ק. קאו וג'ורג' ה. היילמאייר באוניברסיטת יוטה ב-1964.

בימיה הראשונים של הטלפוניה, נעשה שימוש בחוטי נחושת להעברת אותות קוליים למרחקים ארוכים מכיוון שהם יכלו לשאת כמויות גדולות של מידע עם שיעורי שגיאה נמוכים. עם זאת, היו להם מספר חסרונות כמו קיבולת רוחב הפס המוגבלת שלהם, רגישות להפרעות אלקטרומגנטיות (EMI) ורגישות להנחתת אותות עקב מרחק בקווים למרחקים ארוכים.

שימוש שרק הולך ומתרחב בכל העולם

השימוש בסיבים אופטיים גדל בהתמדה מאז שנות השמונים של המאה ה-20, כאשר היה אפשרי לפרוס אותם בצורה חסכונית עם קיבולת רוחב פס גבוהה בקווים למרחקים ארוכים באמצעות מגברים אופטיים או משחזרים המחדשים את האות לפני שידור למרחקים ארוכים יותר באמצעות כבלים סיבים אופטיים. סיבים אופטיים הם

כבלים סיבים אופטיים משמשים להעברת נתונים ומידע למרחקים ארוכים. הם הפכו לבחירה המועדפת על ספקי אינטרנט בשל זמן האחזור הנמוך ורוחב הפס הגבוה שלהם.

לחנות תשתיות תקשורת >>>