ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

קורס נאמני עזרה ראשונה – מה זה בדיוק?

בכל מקום אליו נלך, ייתכן מאוד שאנחנו נמצא את עצמנו בסיטואציה בה נצטרך להגיש עזרה ראשונה לאנשים סביבנו. בין אם מדובר בילדים, בין אם מדובר במבוגרים, אנשים שעוסקים בפעילות גופנית או בכל פעילות אחרת.

על מנת שנוכל לדעת מה בדיוק לעשות וכיצד, עלינו לעבור קורס רלוונטי בתחום. אין ספק שאחד המצבים החשובים ביותר בהם עלינו לדעת כיצד לספק עזרה ראשונה, הוא כשמדובר על מסגרות חינוכיות של ילדים קטנים, פעוטונים וגני ילדים.

בשנת 2018 נחקק חוק שמתייחס לפיקוח על מעונות יום בישראל. אחד מהסעיפים בחוק, מתייחס לכך שכל מי שרוצה להפעיל מעון יום לילדים, צריך להשלים קורס נאמני עזרה ראשונה. קורס אשר יאפשר להתמודד עם מצבים בריאותיים שונים, אשר דורשים טיפול מיידי.

לפני שנסביר מה מהות הקורס, חשוב להבין, אי אפשר לעבוד עם ילדים, בוודאי לא כל יום, מבלי לדעת איך לספק להם עזרה ראשונה במקרה הצורך. חשוב שגם ההורים ידעו שזו חובה על פי חוק.

מה כולל קורס נאמני עזרה ראשונה?

מדובר בקורס שכולל גם את ההיבט המעשי, הפרקטי וגם את ההיבט התיאורטי בתחום. בין היתר הוא כולל טיפול בפציעות, פגיעות אקלים שונים, מצבים בהם ילדים בולעים דברים, מרגישים קושי בנשימה, זיהוי סימפטומים, התמודדות עם פגיעות שונות ועוד. צריך לזכור שילדים מתמודדים עם מקרים של חנק, נפילות ומקרים אחרים שמחייבים טיפול מיידי.

הקורס מיועד לכל מי שאמור לעבוד בסביבת ילדים ובפרט בפעוטונים. החוק מחייב איזה חלק מאנשי המקום צריך לעבור את הקורס וכן מתי יש לבצע רענון שלו. חשוב להקפיד על כך, על מנת לזכור את כל מה שלומדים בקורס בצורה הרבה יותר טובה.

זה הזמן להירשם לקורס – online first aid course.