למי מתאים קידום אורגני
ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

למי מתאים קידום אורגני

קרדיט FREEPIK

כמעט לכל עסק יש כיום אתר אינטרנט והסיבה לכך היא די ברורה: מרבית הלקוחות הפוטנציאלים של העסקים, מצויים כיום באינטרנט. אתר אינטרנט איכותי מהווה את הפנים של העסק ולכן, הוא חייב להיות איכותי, הן מבחינה ויזואלית והן מבחינה טקסטואלית. כמובן שבכדי שכמה שיותר לקוחות פוטנציאלים יגיעו אל האתר, יש צורך לחשוף אותו בצורה הטובה ביותר. השיטה הטובה ביותר לחשיפת אתר לקהל יעד הוא קידום אורגני של האתר בגוגל. קידום אתרים בגוגל המתבצע באופן אורגני בצורה מוצלחת, מסייע לאתר להופיע בתוצאות החיפוש הראשונות, כאשר גולש מחפש באמצעות ביטוי או מילת חיפוש מוצר או שירות הנוגע אל העסק. 

קידום אורגני וקידום ממומן

קידום אתרים בגוגל מתחלק לשני סוגים: קידום אורגני וקידום ממומן. הקידום הממומן מתבטא בתוצאות ממומנות המופיעות בגוגל, כאשר הגולש מקליד את אחת ממילות החיפוש שהוגדרו מראש לקמפיין הממומן של העסק. התשלום בקידום הממומן יהיה על כל קליק שיקליקו על המודעה. את הקידום הממומן ניתן לבצע גם עבור עסקים שאין להם אתר או עסקים שיש להם אתר לא פעיל. קידום אורגני הוא קידום טבעי, אשר מתמזג עם גוגל. קידום אתרים בגוגל המתבצע בשיטה האורגנית, כרוך בתהליך ארוך יותר מתהליך הקידום הממומן ואיטי יותר ממנו. אולם, במסגרת תהליך קידום אתרים אורגני, בעל העסק מקבל אתר מושקע ואיכותי מבחינת התכנים שמוזנים בו, מבחינת חווית משתמש שבו ומבחינות נוספות. המטרה של הקידום האורגני היא לגרום לאתר להיות מזוהה על ידי האלגוריתם של גוגל כאתר איכותי שמעניק ערך לגולש ובהתאם לכך, להיות מקודם על ידי האלגוריתם לתוצאות החיפוש הראשונות בגוגל, בעת חיפוש רלוונטי של גולש.

כיצד מתבצע קידום אורגני

על מנת שקידום אורגני יהיה יעיל ויביא לידי ביטוי תוצאות, יש צורך להשקיע בכמה מישורים: ראשית כל, חשוב מאוד להשתמש בתהליך קידום אתרים אורגני בקישורים חיצוניים ופנימיים. כאשר גוגל מזהה אתר בעל קישורים טובים, היא מדרגת אותו במקומות הראשונים. המישור השני שיש להתמקד בו הוא התאמת דפי האתר כולם למנוע החיפוש של גוגל. כאשר דפי האתר מותאמים למנוע החיפוש של גוגל, הרי שהוא יוכל לזהות את התוכן האיכותי המוזן בדפי האתר. המישור השלישי הוא כמובן התוכן אשר יוזן באתר. חשוב מאוד להעלות תכנים איכותיים לאתר, אשר מכילים את מילות המפתח הנכונות אשר בוצע אודותם חקר מילות מפתח במסגרת תהליך קידום אורגני. כמו כן, יש צורך לדאוג לתכנים לא מאולצים מדי או שיווקיים מדי או תכנים נמרחים מדי. מישור נוסף נוגע למהירות הטעינה של האתר. מהירות הטעינה של האתר רלוונטית מאוד עבור יצירת חווית משתמש. גולש שיגיע לאתר שלא נטען מהר, ינטוש אותו עוד בהתחלה. המגמה היא להשאיר את הגולשים כמה שיותר באתר, על מנת שגוגל יזהה זאת וימקם את האתר בתוצאות החיפוש הראשונות.

למי מתאים קידום במפות גוגל?

קידום במפות גוגל מתאים לכל בעל אתר אשר מכיר בחשיבות הקידום הזה ויודע שעל אף שמדובר בתהליך איטי והדרגתי, הרי שבכוחו לסייע לעסק להיחשף בצורה הטובה ביותר לקהל לקוחות רחב, להגדיל מעגל לקוחות ובסופו של תהליך להיות עסק מוכר יותר וריווחי יותר. כל בעל אתר שיש בידו את התקציב הרלוונטי עבור קידום אתרים אורגני, חייב להשקיע כיום בשיטת קידום זו. מדובר בשיטת הקידום האיכותית ביותר לטווח הרחוק. כאשר היא מתבצעת על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, הרי שכאשר האתר יקבע את מקומו בין תוצאות החיפוש הראשונות בגוגל, מה שיישאר לעשות זה לשמר את המקום הזה.