ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

איך להתגונן מוירוס כופר

וירוס כופר הוא סוג של תוכנות זדוניות שמצפינות קבצים במחשב שלך ודורשת כופר על מנת לפענח אותם. וירוסי כופר הם לא תופעה נדירה. הם קיימים כבר זמן רב, אך לאחרונה הפכו נפוצים יותר. על פי הדו"ח האחרון של המרכז הבינלאומי לחקר איומי סייבר (ICS), 2016 נראתה עלייה בהתקפות של וירוסי כופר. מספר ההדבקות בתוכנת הכופר גדל ב-44% בהשוואה לשנים קודמות, כאשר למעלה ממחצית מכלל ההתקפות הגיעו מסין, הודו ורוסיה. חשוב, אם כן, להכין הגנה מוירוס כופר כראוי. 

להבין איך זה פועל 

כאמור, וירוס הכופר הוא סוג של תוכנות זדוניות שמצפינות את הנתונים במחשב שלך ומאלצות אותך לשלם כופר. אבל איך זה עובד? הוירוס משמש לעתים קרובות על ידי האקרים כדי לסחוט כסף מקורבנות, כתוכנה זדונית שיכולה להתפשט על ידי קבצים מצורפים לדוא"ל, אתרים זדוניים ותוכניות שיתוף קבצים עמית לעמית. על כן, צריך להיזהר מאוד בפתיחת קבצים שמצורפים למייל או הורדת קבצים מהאינטרנט. וירוס הכופר עלול גם לחסום את הגישה לאינטרנט, לרבות אתרי מדיה חברתית ושירותי דואר אלקטרוני, כך שהקורבנות לא יוכלו לקבל שום עזרה או מידע.

וירוס כופר משוכלל נועד למנוע זיהוי על ידי תוכנת אנטי וירוס. ברגע שווירוס הכופר הדביק מחשב, זה יכול להיות קשה או בלתי אפשרי עבור המשתמש לשחזר את הקבצים שלו מגיבוי או שחזור מהתקני אחסון אחרים. לאחר הדבקה, וירוס הכופר יוצר קבצים מוצפנים ללא דרך לפענח אותם מבלי לשלם כסף. כותבי תוכנות זדוניות משתמשים לעתים קרובות בטכניקות כדי לעקוף תוכנות נגד תוכנות זדוניות. ישנן טכניקות שונות כגון הדבקת המחשב האישי של המשתמש בסוס טרויאני, הטעיית המשתמש לנסות הורדה בחינם, הפצת קישורי "זבל" זדוניים, הנדסה חברתית וכו'. היו עירניים לכל הדברים הללו, וכך תתגוננו טוב יותר! מידע נוסף באתר https://rvm.co.il/