הסרת פסקי דין מהאינטרנט

האינטרנט הפך לפלטפורמת תקשורת עולמית ומקור מידע נהדר. המידע אודותינו ואודות העסק שלנו זורם חופשי באינטרנט. אולם לעתים מדובר במידע פחות מחמיא כמו למשל, פסקי דין שונים במשפטים בהם הינו מעורבים במהלך חיינו. מנועי החיפוש בסופו של דבר ימצאו את המידע הזה ויגרמו לנו ולעסק שלנו פגיעה תדמיתית.

דרכים בהם המידע יכול להזיק לנו

המידע יכול להזיק לנו בשתי דרכים.

ראשית, המידע יכול לשמש אחרים כדי להחליש את התדמית והמוניטין שלנו.

שנית, אם גורם כלשהו ישתמש בו כמקור מידע ונתונים. למידע ולנתונים היום יש שימושים רבים: הם עוזרים לאנשים למצוא מוצרים או שירותים נחוצים, זה עוזר להם להגן על עצמם ממוצרים או שירותים של מתחרים ועוד. חשיפה לפסקי דין שונים באינטרנט יכולה לגרום להסקת מסקנות מוטעית וגם לפגוע בעסק שלנו בטווח הקצר והארוך. לכן נדרש לבצע הסרת פסקי דין מהאינטרנט.

בעבר התיקים בבית המשפט לא היו נגישים לכולם. אך בשל ההתקדמות הטכנולוגית, רישומי בית המשפט הפכו לחלוטין זמינים לציבור. האינטרנט עזר להחזיר את הרשומות האבודות על ידי מתן גישה למידע ללא צורך בהפקדת ערבות או קבלת אישורים כלשהם. הגישה החופשית הזאת לחומרים רגישים עלולה להוות איום על המוניטין של העסקים.

כפי שציינו, האינטרנט הפך לכלי מאוד דומננטי בחיינו והחשיפה של האנשים למידע הוא רב. זה גם אומר שאנשים יכולים לשפוט בעצמם לגבי מה שהם קוראים ורואים. זו הסיבה שחשוב לפקוח עין על האופן שבו נעשה שימוש במקורות מקוונים אלה וכיצד הם נתפסים. 

אז מה עושים?

כאשר יש פסק דין או כל החלטה אחרת של בית משפט שאתה צריך להסיר מהאינטרנט, קודם כל מומלץ לבצע סריקת אינטרנט תקופתית עם סורק אינטרנט מיוחד. אנו ממליצים בחום שלא לעשות זאת לבד אלא לפנות לחברה שמתמחה בנושא ניהול מוניטין ושתנחה אותך לגבי המשך הצעדים. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שליחת הודעות SMS (מסרונים) – מה החשיבות?
קשרי לקוחות הם הבסיס לשיווק רציף ומשתלם. כיום כמעט כל חברה ו/או עסק ו/או ארגון משתמשים במערכות שיווק...
קרא עוד »
דצמ 13, 2022
מומלץ ללמוד קורס ספרדית מדוברת בשיטת הזיכרון
אם רציתם ללמוד ספרדית ויותר מזה, גם להשתמש בה ברמות גבוהות יותר מאשר סתם דיבור בעלמה – קורס ספרדית...
קרא עוד »
יונ 28, 2020
הנהלת חשבונות באינטרנט – למה לכם?
בעולם של היום, הנהלת חשבונות היא נושא חשוב מאוד. אנחנו צריכים להיות מסוגלים לקלוט את כל הנתונים...
קרא עוד »
ספט 30, 2022