הסרת פסקי דין מהאינטרנט

האינטרנט הפך לפלטפורמת תקשורת עולמית ומקור מידע נהדר. המידע אודותינו ואודות העסק שלנו זורם חופשי באינטרנט. אולם לעתים מדובר במידע פחות מחמיא כמו למשל, פסקי דין שונים במשפטים בהם הינו מעורבים במהלך חיינו. מנועי החיפוש בסופו של דבר ימצאו את המידע הזה ויגרמו לנו ולעסק שלנו פגיעה תדמיתית.

דרכים בהם המידע יכול להזיק לנו

המידע יכול להזיק לנו בשתי דרכים.

ראשית, המידע יכול לשמש אחרים כדי להחליש את התדמית והמוניטין שלנו.

שנית, אם גורם כלשהו ישתמש בו כמקור מידע ונתונים. למידע ולנתונים היום יש שימושים רבים: הם עוזרים לאנשים למצוא מוצרים או שירותים נחוצים, זה עוזר להם להגן על עצמם ממוצרים או שירותים של מתחרים ועוד. חשיפה לפסקי דין שונים באינטרנט יכולה לגרום להסקת מסקנות מוטעית וגם לפגוע בעסק שלנו בטווח הקצר והארוך. לכן נדרש לבצע הסרת פסקי דין מהאינטרנט.

בעבר התיקים בבית המשפט לא היו נגישים לכולם. אך בשל ההתקדמות הטכנולוגית, רישומי בית המשפט הפכו לחלוטין זמינים לציבור. האינטרנט עזר להחזיר את הרשומות האבודות על ידי מתן גישה למידע ללא צורך בהפקדת ערבות או קבלת אישורים כלשהם. הגישה החופשית הזאת לחומרים רגישים עלולה להוות איום על המוניטין של העסקים.

כפי שציינו, האינטרנט הפך לכלי מאוד דומננטי בחיינו והחשיפה של האנשים למידע הוא רב. זה גם אומר שאנשים יכולים לשפוט בעצמם לגבי מה שהם קוראים ורואים. זו הסיבה שחשוב לפקוח עין על האופן שבו נעשה שימוש במקורות מקוונים אלה וכיצד הם נתפסים. 

אז מה עושים?

כאשר יש פסק דין או כל החלטה אחרת של בית משפט שאתה צריך להסיר מהאינטרנט, קודם כל מומלץ לבצע סריקת אינטרנט תקופתית עם סורק אינטרנט מיוחד. אנו ממליצים בחום שלא לעשות זאת לבד אלא לפנות לחברה שמתמחה בנושא ניהול מוניטין ושתנחה אותך לגבי המשך הצעדים. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אינטרנט רימון + אינטרנט אתרוג – לבחור את החבילה הרלוונטית עבורנו
כשמחפשים חברת אינטרנט, בין אם זה בשביל לרכוש שירותי תשתית או ספק, הרי שיש דברים שונים שעלינו לבחון על...
קרא עוד »
מרץ 31, 2020
3 פתרונות CRM שחובה להכיר!
CRM מקדמים את העסקים, נותנים להם את מה שצריך כדי לפגוש לקוחות, להציע הצעות וכמובן למכור הרבה יותר. יש...
קרא עוד »
נוב 29, 2021
תשתית אינטרנט מומלצת – איך בוחרים
אנו חיים בעידן שבו האינטרנט משנה את חיינו במובנים רבים. זה הפך לכלי עבור מחפשי עבודה, סטודנטים ואנשי...
קרא עוד »
ספט 30, 2022