למה אנחנו צריכים לעשות SEO
ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

למה אנחנו צריכים לעשות SEO? שלוש סיבות טובות לכך

הרבה מאוד בעלי עסקים, בעלי מקצוע, נוטים לחשוב שכל הנושא של קידום אתרים בגוגל הוא לא באמת רלוונטי. הם מסתפקים בכך שיעלו אתר לרשת ומצפים שזה יספיק בשביל להעניק להם פרסום, חשיפה, זה מספיק מבחינתם בשביל למשוך גולשים ולהפוך אותם ללקוחות של העסק. 

זו טעות נפוצה. שכן, בלי כל הנושא שקשור לקידום אתרים אורגני, אנחנו לא יכולים למקסם את היכולות של האתר מבחינת פרסום ושיווק, אנחנו לא יכולים להגיע לתוצאות אפקטיביות ועל כן, הקמת אתר שלא עושים לו SEO, זה פשוט עניין שלא משתלם כלכלית או מכל היבט אחר. 

לפני שנסביר מדוע צריך לעשות SEO, חשוב להבין מה זה. הרעיון שעומד מאחורי זה הוא מאוד פשוט, SEO זה למעשה אופטימיזציה של האתר על מנת שהוא ייראה טוב יותר במנועי החיפוש השונים, בראש ובראשונה גוגל שהוא מנוע החיפוש המוביל. אנחנו לא יכולים להביא למקסום היכולות שלו במנוע החיפוש מבלי שנעשה תהליך SEO הכולל קניית קישורים טובים, ואם לא נמקסם את היכולות, הרי שלא נזכה לחשיפה ולתנועה שאנחנו מצפים לה. במילים אחרות, לא נביא את האתר למצב שהוא יספק את התוצאה המיוחלת מבחינתנו. 

צריך להדגיש, קידום אתרים הוא תהליך ארוך, תהליך לא צפוי, הרבה פעמים הוא דורש שינויים באתר, שינויים בתוכניות שלנו ועוד. לא מדובר בתהליך סטטי, זה תהליך מאוד דינמי שיכול להשפיע על תפקוד האתר מהיבטים שונים. עם זאת, למרות הקושי הרב, רצוי וחשוב לבצע את התהליך בצורה עקבית וקפדנית. 

למה צריך לעשות קידום אתרים

ראשית, כאמור, אין דרך אחרת להגיע למצב שאנחנו מצליחים לזכות לחשיפה ולמשוך לקוחות להיכנס לאתר בלי לבצע את התהליך הזה. אם אנחנו רוצים שהוא יצליח, הרי שאנחנו חייבים לעבוד על פי הכללים של SEO. 

שנית, קידום אתרים בניגוד למה שרבים אולי נוטים לחשוב, הוא לא רק תהליך שנועד לשיווק האתר, הקליקו לכתבה בנושא. כל המשמעות של הדבר בעיניי גוגל הוא, להביא לידי כך שהאתר יהיה בנוי היטב, יהיה עם תוכן אקטואלי ורלוונטי, והכי חשוב, שגולשים שלנו יזכו לחוויית שימוש אופטימאלית באתר. 

לכן גם הכללים של הקידום מבוססים על הנחה, שהם יספקו לגולשים חווית גלישה ברמה אחרת, חווית שימוש אופטימאלית, הם יטעזרו לגולשים למצוא את מה שהם מחפשים. 

שלישית, כאשר אנחנו מקדמים אתר בגוגל בצורה נכונה, אנחנו יוצרים שני דברים עיקריים מבחינתנו. תחילה אנחנו יוצרים לעצמנו נכס בעל משמעות מבחינה דיגיטלית, נכס שיכול להניב לא רק פרסום וחשיפה אלא גם הכנסות. כמו כן, אנחנו מייצרים נכס עם סמכות, נכס שנמצא הרבה זמן במנוע החיפוש, משהו שהגולשים יכולים להיכנס אליו ולדעת, שהוא אמיתי, שהוא רלוונטי, איכותי. זה מלמד משהו גם על העסק ולא רק על האתר עצמו.