ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

פיתוח אתרים – מה אפשר לפתח באתרים?

פיתוח אתרים הוא למעשה שם נרדף לבניית אתרים אולם אם נכנס לדקויות ככל הנראה ההבדלים יהיו בהקשר של שפות תכנות ופיתוח נרחב יותר. כיום כל אחד יכול להקים אתר אינטרנט באמצעות מדריך אונליין פשוט וכמה לחיצות כפתור. מפתח אתרים לעומת זאת הוא איש מקצוע המתמחה בשפות תכנות ויודע לפתח אתרים מורכבים יותר, עם מערכות חכמות ומתקדמות יותר ובכך למעשה עובד על פיתוח של אתר ולא בנייה פשוטה שלו באמצעות תבנית חינמית או מערכת מוכנה.

מה אפשר לפתח באתרים?

אם יצא לכם לגלוש פעם באתר אינטרנט של משחקי דפדפן למשל הרי שמדובר באתרי אינטרנט שפותחו בצורה ייחודית לאותו משחק וייעוד. כלומר שאין תבנית מוכנה לבנות עליה את המשחק ויש צורך לאפיין בצורה מסודרת את המשחק וכל עמוד בו, את המערכות השונות בו ועוד. הכול במטרה להגיע לתוצר הסופי שרצה בעל האתר. מלבד משחקים ניתן לפתח גם כלים שונים ומערכות מתקדמות כמו למשל מערכת להזמנת כרטיסים לסרט או הצגה, הזמנת כרטיסי טיסה או אפילו כלי לניהול כלכלי או כלים אחרים לפרטיים ועסקים.

מתי נרצה להשקיע בפיתוח אתר?

פיתוח אתרים, בדומה לפיתוח אפליקציות,  ידרוש מכם תקציב גבוה יותר, עבודה של מתכנת עם מעצב גרפי צמוד ואולי אפילו גם מנהל פרויקט. אתרים יקרים ומתקדמים יותר ידרשו מפתח אתרים ולא בונה אתרים רגיל שעבר קורס וורדפרס או קורס אחר במערכת בניית אתרים קיימת. במידה ואתם רוצים לפתח אתר שהוא מערכת, כלי, משחק או אתר מתקדם לעסק או כל אתר אחר שלא ניתן להתאימו באמצעות תבנית פשוטה ייתכן מאוד ותצטרכו שירותי פיתוח אתרים מקצועיים בתהליך. 

לסיכום; פיתוח אתרים שונה במקצת מבניית אתרים סטנדרטיים, הוא יקר יותר ומעמיק יותר ולכן כדאי לשכור שירות זה רק במידה ואתם זקוקים לאתר מתוחכם ומתקדם בדרך כלל.