ניהול קמפיינים בפייסבוק
ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

ניהול קמפיינים בפייסבוק

ניהול נכון של קמפיין, יכול להביא תוצאות מדהימות לבית העסק שלכם. יחד עם זאת, ניהול מודעות או ניהול קמפיין, לא ממש חשוב לאיזו חברה, תהיה יעילה הרבה יותר אם היא תיעשה בפלטפורמה הגדולה ביותר לכך, הרי היא רשת פייסבוק.

האם תקציב מוגדל מגביר את התוצאות?

בעוד שתקציב מוגבר (כמה שאתה מוציא על כל מודעה) מגביר לעתים קרובות את התוצאות, אתה יכול גם להגדיר תקציב צנוע של 5 $ ליום עבור מודעות בקמפיין שלך. הנגישות של הפלטפורמה היא רק סיבה אחת לכך שיש 65 מיליון עסקים המשתמשים בפייסבוק כדי לפרסם בה היום.

מה ההבדל בין קמפיין B2B ל – B2C

ישנם הבדלים קלים באופן בו חברות B2B או B2C יכולות למנף פלטפורמה זו.

באופן מסורתי, חברות B2C השתמשו בפייסבוק כדי ליידע ולבדר את הצרכנים באופן אישי וידידותי בכדי לקדם מודעות למותג ולעורר פעולה (כלומר לקנות מוצר, להירשם לקורס, לנווט לדף נחיתה).

עם הפונקציונליות המגוונת שלו (פרטים בהמשך), פרסום בפייסבוק הוא דרך יעילה עבור חברות B2C להתחבר ללקוחות פוטנציאליים באופן טבעי במקום בו הם כבר "מסתובבים".

באופן דומה, חברות B2B יכולות גם להשתמש בפייסבוק בכדי ליידע (או למקד מחדש) לקהלים חדשים, הרשמה לסמינרים מקוונים או אירועים קרובים.

היתרונות של קמפיינים B2B

עסקים B2B יכולים במיוחד לנצל את יכולות המיקוד של פייסבוק בכדי להגיע לאתרים, תחומי עניין, קבוצות גיל ספציפיות ועוד במהלך ניהול קמפיין בפייסבוק. לדוגמה, אם מישהו ש"אהב" את הדף העסקי של המתחרה שלך, אתה יכול למקד אליו את הפרסום באמצעות המודעה שלך שתמקם את עצמך מולם.

כך או כך, בפלטפורמת פייסבוק הדברים נעשים קלים הרבה יותר משאר הפלטפורמות הפרסומיות האפשריות.