זכויות יוצרים על תמונות באינטרנט

תמונות הינן חלק מכל מה שקשור לקניין רוחני ויש עליה זכויות יוצרים. האדם אשר צילם את התמונה הוא בעל הזכות הבלעדית לעשות בה שימוש ככל העולה על רוחו וכל אדם אשר רוצה להשתמש בתמונה זו צריך לקבל אישור ואינו יכול לעשות זאת ללא הסכמה מפורשת של הצלם. תוכלו לקרוא בהרחבה על קניין רוחני באתר כץ פרזנטי.

זכויות יוצרים, מה זה בדיוק?

יצירה מקורית של אדם, בין אם מדובר על כתיבת של ספר, שיר, ציור או צילום תמונה, פיסול של פסל ועוד היא תוכן אשר יש עליו הגנה במסגרת חוקית. זכויות יוצרים הינן הגנה שיש על יצירתו של אדם כך שהשימוש ביצירה שלו תהיה בהסכמתו המלאה. ללא הסכמה מפורשת אסור להשתמש ביצירה, לפרסם אותה, להעתיק אותה וכדומה. ההגנה של זכויות היוצרים היא על הביטוי ולא על הרעיון עצמו, ולכן אנשים העוסקים בתהליכי פיתוח פטנטים ממהרים לבצע רישום מסודר וחוקי של הפטנט. שימוש בקניין רוחני ללא אישור יכול להוביל לתשלום פיצויים ליוצר גם ללא הוכחת נזק.

זכויות יוצרים על תמונות באינטרנט, מה זה אומר בדיוק?

תמונות באינטרנט הינם מאוד נגישות, מאוד קל להוריד אותן, להעתיק אותן ולהשתמש בהן. זכויות יוצרים הינן זכויות מוגבלות ועומדת למשך חייו של היוצר ושבעים שנה לאחר פטירתו. לאחר תקופה זו היצירה אינה נחשבת כמוגנת בזכויות יותר והכלל יכול להשתמש בה באופן חופשי. תמונות אשר נמצאות באינטרנט, חלקן מוגנות בזכויות יוצרים וחלקן חופשיות לשימוש, חשוב לשים לב שזה שהתמונה מפורסמת לא אומר שניתן להשתמש בה. יש אתרים אשר מאפשרים רכישה של תמונות ויש אתרים המאפשרים שימוש חופשי בתמונות. חשוב לזכור ששימוש בתמונה גם אם ניתן קרדיט לצלם אינה מהווה עילת הגנה, כל שימוש בתמונה צריך להיעשות באישור מלא, רכישה של רישיון שימוש אלא אם התמונה היא אכן פתוחה לשימוש חופשי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
betterlabs.co
חנות אינטרנטית מהווה כיום צורך בסיסי עבור כל עסק המתיימר להגדיל את המכירות שלו ולהיות רווחי ומוכר...
קרא עוד »
יול 28, 2020
אחסון אתר וורדפרס
פלטפורמת הוורדפרס נחשבת למערכת ניהול תוכן הפופולרית ביותר בעולם. היא אחת הפלטפורמות הנחשבות...
קרא עוד »
אוק 06, 2022
מדוע מרכזיה לעסק חשובה לשיפור זמינות העסק ללקוחות?
עסק אשר אינו זמין ללקוח באופן קבוע עלול למצוא את עצמו בבעיה תדמיתית ולעיתים אפילו על סף תביעה. כיצד...
קרא עוד »
יול 24, 2020