קורות חיים
ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

מדריך לכתיבת קורות חיים

הזמן אותו משקיע מעסיק או מנהל כוח אדם למעבר על קורות חיים של אדם מסוים הוא בין 5 ל-10 שניות. זה הכול – זה מה שהוא ישקיע כיוון שיש לו הרבה קורות חיים לעבור עליהם, הרבה דברים אחרים לעשות וסביר להניח שהוא ישקיע מעט מעבר לכך רק למי שיצליח לתפוס בזמן זה את תשומת ליבו. לרוב אותם מנהלים מסננים קורות חיים תחילת על סמך הגשה מזלזלת, לא מסודרת או כמות גדולה של תוכן שיש להם לקרוא. להלן מדריך לכתיבת קורות חיים עם כמה טיפים חשובים להכנת קורות חיים משלכם.

היו תמציתיים:

הטיפ הראשון שניתן לכם הוא להיות תמציתיים. אין צורך להרחיב את קורות החיים מעבר לעמוד אחד. גם בעמוד זה כדאי לכלול את המידע הרלוונטי ביותר עבור המשרה שלכם ואת הניסיון הקשור למשרה שלכם. אם אתם מתמודדים למשרה בהייטק למשל תוכלו להזכיר את תפקידכם במחשבים בצבא אבל אין צורך להזכיר שבמהלך הלימודים עבדתם כשכירים בתור עובדי ייצור במפעל. 

ודאו שאין טעויות:

הרבה אנשים מפסידים עבודה כיוון שחילקו קורות חיים שבהם יש שגיאות כתיב, מידע חסר אודות הכשרות מקצועיות או ניסיון בתחום וכמובן שגיאות בכתיבת מספר הטלפון שלהם מה שגרם לאותם מנהלים להגיע לאדם אחר אילו רצו לחזור אליהם. 

הגשה מסודרת:

הימנעו מהגשה באמצעות קבצים פתוחים כמו קבצי WORD או כתבן או הגשת קורות חיים בצורה של תמונה. השתדלו לארגן את קורות החיים בקובץ PDF. קל מאוד לעשות את זה היום ולא רק שההגשה תראה רצינית ומקצועית יותר היא גם תהיה קריאה במסכים בגדלים שונים ובמכשירים שונים.

ניסיון מקצועי והכשרות:

רשמו את ההכשרות המקצועיות שלכם, תכונות האופי שלכם הקשורות לאותו תפקיד אליו אתם מתמודדים ואת הניסיון המקצועי הרלוונטי לאותו התחום. לדוגמה: אם יש לכם תעודה בקורס נגרות זה לא יהיה רלוונטי להשלמת התואר השני שלכם בפסיכולוגיה וניסיון להתקבל לעבוד כעובד סוציאלי בארגון כלשהו.