בגרויות באינטרנט - האם באמת אפשר ללמוד אונליין?
ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

דרושים עובדים עם תואר ראשון, האם לוותר מראש או לנסות?

במהלך החיפושים בלוחות הדרושים השונים כמו אולג'ובס ניתן להיתקל לא פעם במודעות המציעות עבודה בה אנחנו מעוניינים אך מצוין במודעה שהיא רלוונטית לבעלי תואר ראשון. במידה ואינכם בעלי תואר ראשון ייתכן והתלבטתם האם לנסות ולהגיש מועמדות לעבודה בכל מקרה מכיוון שאתם בטוחים שאתם מתאימים למשרה ושהחברה המגייסת תוכל להפיק מכם תועלת באופן הדדי.

הדילמה

מצד אחד, במידה והעבודה אכן תסרב לקבל אתכם לעבודה כי אין לכם תואר ראשון, ייתכן ותבזבזו זמן במהלך השיחות וההתקשרות אל מול החברה וייתכן גם שתרגישו קצת לא נעים. בנוסף, במידה ומדובר בהגשת קורות חיים שבתשלום הרי שמדובר בסיכון מסוים שבאיבוד מעט כסף. מצד שני, ייתכן ויש ביכולתכם להתקבל לעבודה בכל אופן על ידי הצגת היכולות והאיכויות שלכם וחבל לפספס עבודה שיכולה להתאים לכם במידה טובה רק בגלל שלא ניסיתם בכלל לשלוח קורות חיים.

בסופו של דבר, האם אפשר להתקבל?

הרבה פעמים המשרות של חברות השמה שמצוין במודעה שלהן שאחת מהדרישות לתפקיד הינה תואר ראשון הן בתחום כללי שאינו דורש כל התמחות. בנוסף, המשרות הללו פעמים רבות אינן דורשות תואר ראשון בתחום מסוים אלא פשוט תואר ראשון בתחום כלשהו. מסיבה זו, ככל הנראה שאין הכרח אמתי להחזיק בתואר ראשון על מנת להצליח בעבודה ושהחברות פשוט מעוניינות לבצע מעין סינון ראשוני על פי הנחה שבעלי תואר ראשון יהיו עובדים איכותיים יותר. מסיבה זו, במידה ותוכלו להוכיח את איכויותיכם ויכולותיכם אל מול המעסיקים, סביר בהחלט שתתקבלו לעבודה. יחד עם זאת חשוב לציין שחובת ההוכחה היא עליכם ושבמידה מסוימת, ייתכן ובחלק מהפעמים תתחילו בעמדת נחיתות אל מול המועמדים האחרים.

טיפים לפנייה למעסיקים הדורשים תואר ראשון

כאמור, חובת ההוכחה הינה עליכם ואתם צריכים לעשות מאמצים מסוימים על מנת לבלוט מעל שאר המועמדים. במידה ואת המשרות הללו מצאתם בלוח דרושים, ניתן בחלק מלוחות הדרושים לצרף מכתב מקדים אל המעסיק בו יש לכם הזדמנות לכתוב משהו קונקרטי לגבי המשרה על מנת לגשר על הפערים בשלב מוקדם יותר.