אפיון מערכת CRM
ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

אפיון מערכת CRM להתאמה מדויקת לצרכים

מהי מערכת CRM וכיצד יכול אפיון מערכת CRM לשפר את מערכת היחסים בין העסק לבין הלקוחות שלו? כל התשובות נמצאות בהמשך!

מהי מערכת CRM?

מערכת CRM היא מערכת לניהול קשרי לקוחות (Customer Relations Management). המערכת נועדה לעזור לעסקים ולארגונים לנהל את הקשרים שלהם עם הלקוחות והלידים שלהם במטרה להגדיל את המכירות שלהם ולנצל טוב יותר את משאב הזמן שלהם על ידי מתן שירות טוב ויעיל יותר.

למי המערכת מיועדת?

עד לפני שנים לא רבות, רק ארגונים גדולים זכו ליהנות מהיתרונות של מערכת CRM. אבל בשנים האחרונות גם העסקים הקטנים והבינוניים הבינו את הצורך הממשי במערכת שתעשה להם סדר ולכן כיום אפילו עסקים של איש אחד נעזרים במערכות CRM!

פונקציות אפשריות 

היות שכיום כמעט כל עסק משתמש במערכת CRM ולכל עסק יש צרכים שונים וייחודיים לו חשוב לדעת, שלמערכת יש פונקציות שונות להתאמה לצרכים השונים. לדוגמה, יש מערכות עם דגש על ניהול לידים או על ניהול קשרי לקוחות, מערכות עם אפשרות סנכרון עם מערכות אחרות כמו מערכות אופיס השונות ועוד.

אפיון מערכת CRM

כאמור, למערכת פונקציות אפשריות רבות וכדי שהמערכת תתאים באופן מדויק לצרכים של העסק שלכם, יש לבצע אפיון מערכת CRM. לדוגמה, עסק אחד יצטרך שהמערכת תתממשק עם המייל ועסק אחר לא. חשוב להבין, שהכל אפשרי וכל מה שצריך לעשות הוא לאפיין את הצרכים של העסק ולהתאים את המערכת. כמו כן, ניתן גם לבנות אותה באופן ידידותי למשתמשים הרלוונטיים. כלומר, ליצור גישות נוחות יותר לצרכים של נציגי שירות או נציגי מכירות, מחלקת גבייה וכך הלאה.

לסיכום

אפיון מערכת CRM מאפשר למשתמשים העתידיים בה שימוש נוח ויעיל יותר בזכות האפשרות לבחור את הפונקציות הרלוונטיות ולוותר על המיותרות. כך יינתן ללקוחות שירות טוב יותר ויתבצע מעקב טוב יותר אחרי הבקשות של הלקוחות והתוצאה הסופית תהיה גדילה משמעותית בשביעות הרצון של הלקוחות הקיימים והמשך גדילה של העסק תוך ניהול יעיל ומסודר של כל התחומים בו.