ליאור אדרי

ליאור אדרי

מומחה למחקר מילות מפתח וקידום אורגני,
עם הידע שצבר הוא יתן לכם ידע שלא מצאתם בשום מקום אחר

מה לעשות לצורך הפקת קורס דיגיטלי?

הפקת קורס דיגיטלי הוא תהליך מורכב. ישנם חלקים נעים רבים המעורבים בתהליך והוא דורש הרבה תכנון ותיאום. במאמר זה נחקור את השלבים השונים של יצירת קורס דיגיטלי מתחילתו ועד סופו.

הצעד הראשון הוא להגדיר את יעדי הלמידה שלך ולהחליט על קהל היעד שלך. זה יעזור לך להחליט אילו נושאים אתה רוצה לכסות בקורס שלך וכמה זמן אתה רוצה שזה יהיה. חשוב שיהיו לך יעדים ברורים למה שאתה מנסה להשיג בקורס שלך כדי שתוכל למדוד את הצלחתו.

חלק נוסף בתהליך התכנון הוא קביעה כמה פעמים בשבוע או בחודש אתה רוצה שהתלמידים שלך ישלימו את הקורס, כמה זמן צריך להיות כל שיעור וכמה זמן צריך לקחת לתלמידים להשלים את הקורס כולו. לאחר קבלת החלטות אלו, הגיע הזמן להתחיל לבנות את תוכנית התוכן שלך הכוללת בחירה אילו נושאים יכוסו בכל שיעור. 

איך זה עובד? 

על מנת להפיק קורס דיגיטלי, אתה צריך שיהיה לך מושג ברור מה אתה רוצה שהלומדים שלך יוכלו לעשות לאחר שהם מסיימים את הקורס. זה יעזור לך ליצור את התוכן הנכון עבור הלומדים שלך.

השלב הראשון ביצירת תוכן הוא קביעה מה הלומדים צריכים לדעת ולהיות מסוגלים לעשות לאחר סיום הקורס. זה חיוני לכל קורס דיגיטלי מכיוון שהוא יעזור לך לקבוע איזה תוכן צריך ליצור וכמה זמן זה צריך לקחת.

שלושת המרכיבים העיקריים החשובים בקורס דיגיטלי הם: תוצרי למידה, חווית לומד ועיצוב.

קורס דיגיטלי הוא אוסף של מולטימדיה ותוכן מבוסס טקסט אינטראקטיבי המכסה נושא ספציפי. זה יכול לשמש למטרות הדרכה, חינוך או בידור.

תהליך ההפקה של קורס כזה יכול להשתנות בהתאם לצרכים ולדרישות של יוצר התוכן. חלק מהקורסים מופקים כסדרה של סרטונים קצרים עם קריינות אודיו בעוד שאחרים מופקים כספר אלקטרוני או כספר אודיו מסופר.